Sponsorlu Bağlantılar

Açık Emar Görüntüleme Merkezi

Açık Emar Görüntüleme Merkezi

Sağlık alanında yapılan gelişmeler sonucunda bazı cihazlar geliştirilmiştir. Bu cihazlar ile hastalıklarının hızlı bir şekilde tespit edilmesi ve tedaviye erken başlanması sağlanmaktadır. Bu sıralamada en çok karşımıza çıkan cihazların başında açık emar, HSG yani rahim filmi cihazları gelmektedir. Bu cihazlar kullanılarak tespit edilen birçok hastalık bulunmaktadır.

Açık Emar Nedir Ve Uygulama Alanları Nelerdir?

Özellikle açık emar cihazı kapalı emar cihazının oluşturmuş olduğu baskıdan insanları kurtardığı için tedavi anlamında oldukça önemli bir cihazdır.  Emar X ışınları ile hastaların sorunlarını tespit edebilen bir sağlık sektörü cihazıdır.  Eskiden bu cihazlar tünel şeklinde olmaktadır. Hasta cihaza bütün vücudu ile girip belli bir müddet o ortamda bulunmak zorundaydı.  Genel olarak birçok hasta özellikle Kapalı alanda kalma korkusu sebebiyle emar çektirmekten çekinmekteydi.

Hastalar emarın bazı hastalıkların hızlı bir şekilde tespit edilmesinde oldukça önemli bir unsur olduğunu bilmelerine rağmen cihazın gürültülü çalışması ve kapalı olmasından dolayı bu yöntemi kabullenememekteydi. Fakat daha sonrasında açık emar geliştirildi.

Açık emar ile hastaların sorunları daha rahat bir ortamda tespit edilebilir hale geldi. Açık emar Üç tarafı açık olduğu için hastalar normal bir işle uğraşırken bu emar filmi çektirebilir. Dikkatlerini dağıtmak için ve emar çekimi sırasında geçen sürede rahat edebilmek için bazı hastalar televizyon izlemeyi bazı hastalar kitap okumayı tercih edebilmektedir. Özellikle çocuk hastalar açık emar çektirirken oyuncakları ile vakit geçirerek veya uyuyarak emar çekilen süreyi rahat bir şekilde atlatabilmektedir.

Rahim filmi Ne Zaman Çekilir?

Kadınların gebe kalmasını sağlayan organlarından bir tanesi rahimdir. Birçok kadın hastalığının temelinde ki sorun rahimin içerisinde olan sorunlardan kaynaklanabilmektedir. Rahim ile ilgili sorunların önceden tespit edilebilmesi kanser gibi ciddi rahatsızlıkların önüne geçebilmek için oldukça önemlidir. Ayrıca bazı hanımlar Gebe kalmak ile ilgili sorun yaşayabilmektedirler. Bu sorunların temelinde de rahim içerisindeki bazı problemler yatabilmektedir.

Bu sorunların tespit edilebilmesi için rahim filmi çektirmek gerekmektedir. Özellikle düşük veya kürtaj gibi bir sorunu gerçekleştirmiş olan hanımlar daha sonrasında Gebe kalmak ile ilgili veya farklı kadınsal sorun yaşıyorlar ise rahim filmi çektirip bu sorunların tespitini gerçekleştirebilirler.  Ayrıca Rahimdeki tüplerde tıkanıklık olması gebeliğe engel teşkil etmektedir. Bu engelin tüplerden Kaynaklı olup olmadığını anlayabilmek için de rahim filmi çektirmek en doğru yöntemdir.

HSG Filmi Ve Fiyatları 2020

HSG ile de kadınlar için özellikle üreme konusunda en önemli unsur olan rahimle ilgili bütün sorunların tespiti kolay bir şekilde sağlanabilmektedir.

Birçok kadının rahim filmi çektirme işinden oldukça endişe duymaktadır. Fakat bu işlem sanıldığı kadar zorlu bir işlem değildir. Rahmin içine iyotlu tuz bulunan bir sıvı bırakılarak işleme başlanılmaktadır. İyotlu tuz sayesinde X ışınları tutulabildiği için rahmin içerisi net bir şekilde görülebilmektedir.

Böylelikle Rahimdeki tüpler de bir tıkanıklık var ise veya herhangi başka bir problem var ise hızlı bir şekilde tespiti gerçekleştirmektedir. Rahim içerisine bırakılan bu sıvı herhangi bir ağrıya veya sızıya neden olmadığı gibi yan etkisi de bulunmamaktadır. Hatta pek çok kadın doğum uzmanı Rahim içerisine bırakılan bu sıvı sayesinde var ise Küçük Problemlerin çözülebileceği için gebe kalmanın oldukça hızlı olabileceğinden bahsetmektedir.

Rahim filmi HSG çektirdikten sonra sızıntı halinde kanama olabilmesi normaldir. Bu filmden sonra böyle bir durum ile karşılaşan hanımların endişeye düşmemeleri gerekir. Açık Emar filmi fiyatları 2020 ile ilgili araştırma yapan hanımların karşına farklı seçenekler çıkabilir. Bu seçeneklerden en güvenilir olanı tercih etmek ise sağlığın güven ile ilişkisinin önemine vurgu yapmak açısından değerli bir ayrıntıdır.

 

Daha Fazla Göster

Mehtap Ateş

1987 Balıkesir doğumlu. Balıkesir Üniversitesi Muhasebe mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an gundemhaberioku.com'da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı