Sağlık

Armut Vücut Tipini Nasıl Kavuşabilirim?

Armut Vücut Tipini Nasıl Kavuşabilirim?

Her insanın sahip olmak istediği armut saati vücut yapısı vardır. Kilo verirken istenilen vücut yapısına göre egzersizler yapılır. 3 öğün içerisinde tek bir gıda tüketimi söz konusu olamaz. Çünkü bu şekilde daha fazla kilo alınır. Gün içerisinde sık sık ve az az yiyerek kum saati vücut yapısı elde edilebilir. Yine aynı şekilde basen ve göğüs bölgesi üzerinde çalışarak elma tipi vücuda sahip olunabilir.

Beslenme düzeninde öğün atlamak kişinin hızlı kilo vermesine destek olmuyor. Tam tersine daha fazla kilo almasına neden olabilir. Karbonhidrat alınmayan diyetlerde zayıflama meydana gelmiyor. Her öğünde mutlaka bir karbonhidrat alınmalıdır. Armut saati vücut yapısı kısa sürede elde edilebilir. Çünkü bu şekilde kişi tamamen şekerli gıdalara yönelebilir. Her birinden azar azar yenilebilir.

Armut Tipi Vücut Nasıl Yapılır?

Egzersiz ve spor yapılarak armut tipi vücut oluşturulur. Vücudun basen ve kalça kısımları yağlıdır. Obezite sınırı aşılmadığı sürece problem yoktur.  Düzenli olarak yapılan egzersizler kalça ve karın bölgesini daha sıkı olmasına destek olur. Çoğu kadın karın bölgesinin sıkı olması için plates yapar. Mekik çekmek sıkı bir karın için destekleyicidir.

Üstteki bacağın yukarı ve aşağı hareketler ile aktif oynaması gerekebilir. Bu sayede vücut yağları harekete geçer. Doku hücrelerinden yağ atımı meydana gelir. Armut vücut tipi bacak yapısı daha incedir. Bacak hareketlerinin sıklık ile yapılması gerekiyor. Armut tipi vücut için karbonhidrat, protein ve vitamin değerleri günlük öğünlerde alınmalıdır.

Kum Saati Vücut Nedir?

Kum saati vücut ile dikkat çekici bir görünüm elde edilir. Omuz, basen ve kalça zayıflar. Göğüs ön plana çıkar. 90-60-90 fizik yapısı ile istenilen her türlü kıyafet giyilebilir. Beli saran kalça kısmını biraz daha bol bırakan kıyafet yapısı giyilebilir. Kabarmış etek, uzun elbise kum saati vücut yapısını gösteriyor. Bedensel ölçü bazen küçük saptamalar ile değişebilir.

Örneğin 90-60-90 yerine 88-58-88 olabilir. Bu durum kişinin kum saati vücut yapısına sahip olmadığını göstermiyor. Statü olarak kum saati vücut yapısının içindedir. Kilo vermenin temel kuralı yağlı besinlerden az miktarda tüketilmesidir. Bu şekilde kum saati vücut, elma veya armut vücut tipi meydana gelir.

Elma Tipi Vücut Yöntemleri

Kalça ve bacaklardan ziyade vücudun üst kısmında toplanır. Vücudun üst kısmında bel, karın ve göğüs yer alıyor. Kollarda çok fazla yoktur. Yağlanma meydana gelirken organların sağlığı da korunmalıdır. Eğer ki karın bölgesinde çok fazla yağ varsa bu durum organların yağlandığı anlamına gelebilir. Armut vücut tipi yapısına göre daha farklıdır.

Elma tipi vücut yapısı elde edilirken mutlaka yağlanma oranı da göz ardı edilmemelidir. Eğer ki bel çevresi 88 cm üzerindeyse vücut alarm vermeye başlar. Metabolik hastalıkların oluşmaması için uzman diyetisyenden destek alınabilir. Evde bulunan mezüre yardımı ile kişi vücut yapısını ölçebilir. Bedensel kitle endeksi uygun ise elma tipi vücut kendisinde zamanla oluşur.

Bodyshape Nedir?

İstenilen kiloya sahip olmak için kullanılan bir cihazdır. Cihaz kişinin kalorisini hesaplıyor. Her ay düzenli kilo kontrolü yapılır. Eğer ki bodyshape cihazı tarafından belirlenen kilo elde edilirse kişi kendi beslenme düzenine dikkat eder. Vücudun bütün hatlarının düzelmesini sağlar. Çünkü vücudun alt tabakasında bulunan yağlar, kişi açısından zararlıdır.

Fizyoterapi sırasında oluşan yağlar verilir. 45 dakika içerisinde yağlarda kalori azalış oluşur. Çünkü yağ asitleri hareket sayesinde ter olarak dokulardan atılım gösterir. Vücudun her daim bodyshape ile uyum halinde olması gerekiyor. Cihaz 3 tane kademeden meydana geliyor. Birinci seviyede cihaz yavaş tempoda çalışır. İkinci seviyede orta tempoda çalışır. Üçüncü seviye ise en yüksek tempodur.

Bodyshape Cihaz Fiyatları

Cihazın içerisinde kullanılan malzemelere ve program özelliklerine göre fiyatları sabit kalmıyor. İçeriğinde tempoyu hızlandıran ve düşüren bir sistem yer alıyor. Eğer ki daha hızlı kilo verilmek isteniyorsa özelliği daha fazla olan Bodyspace cihazı satın alınabilir. Cihazın parçası herhangi bir sebepten ötürü bozulursa yenisi ile değiştirilebilir.

Taşınabilir özelliği sayesinde istenilen her yere kolayca götürebilir. Küçük olduğu için götürülürken sorun oluşmaz. Göbek, kalça, bel, bacak gibi yerlerin harekete geçmesine destek olur. Selülit azalması için sarkan cildin sıkılaşmasını sağlar. Fiyat hakkında araştırma yapılarak geniş çaplı bilgi sahibi olunabilir. Bodyshape çok uzun yıllar boyunca zarar görmeden kullanılabilir.

Daha Fazla Göster

Mehtap Ateş

1987 Balıkesir doğumlu. Balıkesir Üniversitesi Muhasebe mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an gundemhaberioku.com'da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı