Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar Neden Isınır?

Bilgisayar Neden Isınır?

Bilgisayarlar çok hızlı şekilde veri işleyen cihazlardır. Birçok entegre elektronik devreden oluşan bilgisayarın zaman zaman ısınma sorunları olduğu görülmektedir. Bilgisayarın ısınmasına sebep olan önemli etkenlerden birisi fanlarıdır. Bilgisayar fanlarının önünde bulunan ızgara ve motor ve pervaneler üzerine yapışan tozlar zamanla devreleri soğutma performansını düşürmektedir. Uygun yöntemler kullanılarak bilgisayar fanını temizleme sayesinde ısınma sorunları büyük ölçüde çözülmektedir.

Sar Değeri Nedir?

Elektronik cihazların çevreye yaydığı radyasyon oranına SAR değeri denilmektedir. Özellikle cep telefonlarında bu değer telefon seçiminde önemlidir. Kullandığınız akıllı telefonda sar değeri nedir diye merak edenler bunu kısa sürede yapılan testlerle öğrenebilmektedir. İnsan vücudunun radyasyona karşı oldukça duyarlı olduğu bilinmektedir.

 

Daha Fazla Göster

Mehtap Ateş

1987 Balıkesir doğumlu. Balıkesir Üniversitesi Muhasebe mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an gundemhaberioku.com'da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı