Sponsorlu Bağlantılar

Burun Estetiği Avantajları Nelerdir?

Burun Estetiği Avantajları Nelerdir?

Doğuştan veya sonradan oluşan burun şekil bozukluklarında burun estetiği ameliyatı gereklidir.  Burun yüzün orta kısmında estetik görselliği belirleyen organlardan biridir.  Sosyal ilişkilerimizde estetik görselliğin olması kişiyi olumlu etkilemektedir.  Şekil bozukluğu bulunan bir burun kişiye özgüven sorunu yaşatır ve bu zaman içinde psikolojik sorunlara sebep olur.  Bu sorunlar kişinin uzun vadeli yaşamını olumsuz olarak etkiler. Dolayısıyla genel hatlarıyla burun estetiği operasyonu düşünüldüğünde son derece avantajlıdır.

Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği ülkemizde ve günümüzde en sık yapılan estetik operasyonlardan biridir.  Uzun yıllardır ülkemizde başarı ile yapılan estetik operasyonlardır.  Günümüzde ise gelişen teknoloji ve teknikler bu alanı da oldukça geliştirmiştir.  Dolayısı ile rinoplasti operasyonlarında da yeni nesil teknoloji kullanılarak çok daha başarılı estetik operasyonlar yapılmaktadır. Burun estetik operasyonu hastayı olumlu olarak etkileyen yaşam kalitesini düzelten operasyonlardan biridir.  Burun yüzün ilk dikkat çeken organlarından biridir.  Şekil bozukluğu olması durumunda kişiyi rahatsız eder.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetik operasyonları açık ve kapalı olmak üzere iki teknik kullanılarak yapılmaktadır.  Her iki operasyonda genel anestezi altında ve hastane koşullarında yapılır.  Hangi tekniğin kullanılacağına hekim ve hasta ortak karar verir.  Şekil bozukluklarının fazla olduğu durumlarda cerrah açık burun operasyonunu genellikle tercih eder.  Çünkü açık operasyonlar hekimin daha rahat çalışmasını sağlar. Ancak kapalı burun estetik operasyonlarında da başarı oranı oldukça yüksektir.  Başarı durumunu hekimin tecrübesi ve deneyimi belirler.  Burun estetik operasyonlarında genellikle şekil bozukluğunun yanı sıra hastada varsa deviasyon sorunu da ortadan kaldırılır.  Böylelikle hastaya tek bir operasyonla iki işlem birlikte yapılır.  Ameliyat sonunda hasta hem estetik bir boruna sahip olur hem de fonksiyonel olarak burnun nefes alma sorunu ortadan kaldırılmış olur.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği fiyatları her yıl güncellenir.  Fiyatları değiştiren kriterler genellikle hastane seçimi ve hekim seçimidir. Türkiye’de burun estetik operasyonu yapan birçok plastik cerrah bulunmaktadır.  Ancak tamamı aynı tecrübe ve deneyime sahip değildir.  Yıllardır bu işi yapan ve bu konuda çok başarılı işlere imza atan hekimler elbette diğerlerinden daha farklı fiyat uygulamaktadır.  Bunun yanı sıra operasyonun hangi hastanede yapılacağı da fiyatları etkileyen faktörlerdir.  Ancak estetik operasyonlar kişinin özel tercihi olan operasyonlardır.  Bu durumda önemli olan operasyonun başarı oranıdır.  Dolayısıyla öncelikle hekim tercihi yapmak bu konuda en doğru kararlardan biridir.

Burun Estetiği Avantajları Nelerdir?

Burun estetik operasyonu sonucunda hasta son derece estetik ve güzel bir görünüme sahip olur.  Ayrıca solunum yolları ile ilgili deviasyon sorunu olan hastalarda aynı operasyonla deviasyon sorunu da ortadan kaldırılır.  Bu nedenle burun estetik operasyonu yalnızca estetik kaygılarla yapılan operasyon değildir.  Aynı zamanda solunum gibi önemli bir rahatsızlık da tedavi edilmiş olur.  Genellikle deviasyon problemi olan hastalar burun estetik operasyonunu daha fazla tercih etmektedir.  Bunun dışında hastanın yaşam kalitesine olumlu etkisi vardır.  Görsel olarak estetik bir buruna sahip olan kişiler gerek sosyal ilişkilerinde gerekse günlük yaşamlarında çok daha özgüveni gelişmiş insanlar olarak karşımıza çıkar.

Burun Estetiği Etkisi Ne Kadar Sürer?

Genel anestezi yapılarak hastane koşullarında yapılan estetik operasyonlar kalıcı operasyonlardır.  Rinoplasti burun estetik operasyonu da bunlardan biridir.  İnsan ömründe bir kez burun estetiği yaptırır.  Ancak bazı istisnalar bu durumu değiştirebilir.  Kaza,  sarsıntı,  istenmeyen yaralanmalar burunda deformasyona sebep olabilir.  Böyle istenmeyen durumların yaşanması sonucunda tekrar burun estetik operasyonu yaptırılabilir.  Bu nedenle estetik operasyon yaptırmaya karar vermeden önce tecrübeli ve deneyimli hekim seçmek oldukça önemlidir.  Burun estetiği konusunda araştırma yaparak karar vermek önemli konulardan biridir. Burun estetiği fiyatları 2020 olarak internetten araştırma yaparak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

https://www.erkinonsal.com/burun-estetigi/ detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edin.

 

Daha Fazla Göster

Mehtap Ateş

1987 Balıkesir doğumlu. Balıkesir Üniversitesi Muhasebe mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an gundemhaberioku.com'da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı