Gündem

Çin bilim ve teknolojide kadın yeteneklerin inovasyon olanaklarını teşvik edecek

Bilim ve Teknoloji Bakanlığı, Çin’in kadın bilim ve teknoloji yeteneklerinin yaratıcılık konusundaki hayatiyetlerini teşvik etmeye yönelik çabalarını yoğunlaştıracağını açıkladı.
 
Bakanlık ve Çin Kadınları Ulusal Federasyonu ile diğer on bir resmi bölüm, kadın araştırmacıların bilimsel ve teknolojik inovasyon alanında daha büyük bir rol oynamalarına katkı vermek amacıyla bir dizi önlem benimsediler.
 
Söz konusu önlemler şu alanları kapsamakta: Üst düzey kadın bilim ve teknoloji yeteneklerinin yetişmesine katkı verilmesi, bunların inovasyon ve girişimcilik kapasitelerinin desteklenmesi, değerlendirme mekanizmalarının iyileştirilmesi ve bu kadınların araştırmalarının gebelik ve emzirme dönemleri sırasında sürdürülmesine destek sağlanması.
 
Bakanlığın, bu önlemleri, yetenekli kadın bilimcilere yönelik daha elverişli bir ortam yaratabilecek şekilde uygulamaya konması doğrultusunda ilgili makam ve bölümlerle işbirliği yapacağı bildirildi.

Kaynak:Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Etiketler
Daha Fazla Göster

Mehtap Ateş

1987 Balıkesir doğumlu. Balıkesir Üniversitesi Muhasebe mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an gundemhaberioku.com'da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı