Quotation About Being True To Yourself Essay Stagecoach Essay Non Medical Prescribing Essays On Leadership Literary Analysis Essay On The Road Not Taken Perhaps Vera Britain Essay Outline
Gündem

Çin, daha fazla serbest ticaret anlaşmasına dair müzakereleri ilerletecek

Çin, daha fazla serbest ticaret anlaşmasına dair müzakereleri teşvik edeceğini açıkladı.

Ticaret Bakan Yardımcısı Wang Shouwen, dün yaptığı açıklamada, geçen 10 yılda ülkede 9 yeni serbest ticaret anlaşmasının imzalandığını bildirerek şöyle konuştu:

“2012’den bu yana İsviçre, Güney Kore ve Avustralya dahil yabancı ülkelerle dokuz yeni serbest ticaret anlaşması imzaladık. Anlaşmaların çoğunda malların yüzde 90’ından fazlası sıfır tarifeden yararlanıyor.”

Wang, Japonya, Güney Kore, Körfez İşbirliği Konseyi, İsrail ve Ekvador’la serbest ticaret anlaşmalarına dair müzakereleri ilerleteceklerini ifade etti.

Wang, son 10 yılda daha fazla serbest ticaret anlaşması imzalanmasını sağlamanın yanı sıra gümrük işlemlerinin verimliliğini de arttırdıklarını vurguladı.

Wang’a göre, ithal mallar için toplam gümrükleme süresi 2017’de yaklaşık dört gün sürüyordu, ancak şimdi ise bir buçuk günden az sürüyor.

Wang, 2017’de Çin’den mal ihracatı için toplam gümrükleme süresinin yaklaşık 12 saat, şimdi ise sadece 1,2 saat olduğunu söyledi.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Etiketler
Daha Fazla Göster

Mehtap Ateş

1987 Balıkesir doğumlu. Balıkesir Üniversitesi Muhasebe mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an gundemhaberioku.com'da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı