Fast Food Affects Health Essay Quotes On Essays Writing Und Rechnung Beispiel Essay Essay On Mother's Love Letter To Son Essay Affixation In English And Arabic Human Relations Short Essay
Gündem

Çin, gümrük vergisini düşürmek için etkili adımlar attı

Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Tanıtım Departmanı bugün “Çin’in son 10 yılı” başlıklı basın toplantısını düzenledi.

Basın toplantısında verilen bilgilere göre, ÇKP 18. Kongresi’nin düzenlendiği 2012 yılından bu yana geçen 10 yıl içinde Çin, maliye ve finans alanlarında somut işbirliğini derinleştirirken, ilgili ülkeler ve uluslararası örgütlerle çok taraflı, ikili mali ve ekonomik diyalogları yoğunlaştırdı.

Çin’in öncülüğünde Asya Altyapı Yatırım Bankası, BRICS ülkeleri arasında Yeni Kalkınma Bankası (NDB) kuruldu, Kuşak ve Yol projelerinin inşası hızlandırıldı.Özellikle Çin gönüllü olarak genel tarife seviyesini 2010 yılında yüzde 9.8’den yüzde 7.4’e düşürdü.

Çin, dışa açık yeni ekonomik sistemin oluşturulması için atılım niteliğinde adımlar attı.  

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Etiketler
Daha Fazla Göster

Mehtap Ateş

1987 Balıkesir doğumlu. Balıkesir Üniversitesi Muhasebe mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an gundemhaberioku.com'da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı