How To Answer Essay Questions Georgetown Sfs Essay Prompt Abolishing Slavery Essay Papers Essay About Republic Day In Kannada Language To Kokani Essay About Fascism Evidence For Less Homework Persuasive Essay
Gündem

Çin, kadın haklarını iyileştirmek için yeni yasalar çıkaracak

Çin’in yasa yapıcıları, kadınların daha etkin korunmasını ve kadınlara dönük ayrımcılığın yok edilmesini sağlamak amacıyla mevcut yasal mevzuatın revizyona tabi tutulmasına ilişkin bir proje konusunda görüşmelere başladı. Kadın haklarının ve çıkarlarının korunmasına ilişkin yasada yapılmak istenen değişiklik tasarısı, bir ilk görüşme için Ulusal Halk Meclisi’nin Daimi Komitesi’nin dönem oturumuna sunuldu.

Tasarıya göre kadın haklarının ve çıkarlarının korunmasına ve kadınlara karşı her türlü ayrımcılığın ortadan kaldırılmasına ilişkin sistemlerin adım adım düzeltilip desteklenmesine yönelik tüm gerekli önlemler alınacak.

Öte yandan tasarı, hem eğitim sürecinde, istihdamda ve iş yaşamında cinsiyet ayrımcılığı konusunda düzenlemeler içermekte hem de olası cinsel tacizleri önleme ve dizginleme önlemlerini destekliyor. Söz konusu tasarı, yaklaşık 30 yıl önce yasalaşmış mevzuatın baştan aşağı revizyonunu oluşturuyor.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Etiketler
Daha Fazla Göster

Mehtap Ateş

1987 Balıkesir doğumlu. Balıkesir Üniversitesi Muhasebe mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an gundemhaberioku.com'da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı