Education Is Valuable Essay Automotive Shop Safety Essay Argumentative Essay Topics About Swimming Cantar De Mio Cid Analysis Essay Sea Fever John Masefield Essaytyper Something I Have Learned Essay Outline
Gündem

Çin’de yoksullara ait 3 milyon e-ticaret işletmesi 29 milyar dolarlık satış yaptı

Çin Ticaret Bakanlığı Sözcüsü Gao Feng, eylül sonu itibarıyla ülke genelindeki 832 yoksul ilçede e-ticaret işletmesi sayasının 3,05 milyona ulaştığını ve üçüncü çeyrekte yoksul ilçelerde çevrimiçi perakende satışların büyümesinin 2019 yıllık büyüme hızını aştığını ve genel olarak salgın öncesi büyüme düzeyine kavuştuğunu belirtti.
 
Alınan verilere göre, ocak ayından eylüle kadar ulusal düzeyde yoksul kategorisinde bulunan 832 ilçede 206,88 milyar RMB (29,55 milyar dolar) çevrimiçi perakende satış gerçekleştirildi. Bu sayı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 24,1 arttı. İlk üç çeyrekte söz konusu 832 yoksul ilçede tarım ürünlerinin çevrimiçi perakende satışları 26,42 milyar RMB’ye (3,77 milyar dolar) ulaştı ve bu sayı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 48,1 arttı.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

Mehtap Ateş

1987 Balıkesir doğumlu. Balıkesir Üniversitesi Muhasebe mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an gundemhaberioku.com'da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı