Gündem

Esendere’de uyuşturucu operasyonu

İran’dan Türkiye’ye boş olarak geldiği beyan edilen bir tır, yapılan analiz neticesinde riskli olarak değerlendirildi. X-ray taramasına sevk edilen tırın dorsesinde şüpheli yoğunluğa rastlandı. Bunun üzerine araç, arama hangarına alınarak narkotik dedektör köpekler ile kontrol edildi.

Narkotik dedektör köpeklerin şüpheli yoğunluk tespit edilen kısma tepki vermesi üzerine, tırın soğutucu tertibatının bulunduğu bölüm açıldı. Buraya gizlenmiş, içerisinde beyaz renkli toz madde bulunan şeffaf poşetler bulundu. Poşetlerdeki toz maddeden alınan numunenin uyuşturucu ve kimyevi madde test cihazı ile yapılan analizinde “metanfetamin” cinsi uyuşturucu olduğu anlaşıldı.       

Esendere Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğünce yürütülen soruşturma kapsamında, ele geçirilen 17 kilogram metanfetamin ile uyuşturucu naklinde kullanılan araca el konuldu.

Hibya Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

Mehtap Ateş

1987 Balıkesir doğumlu. Balıkesir Üniversitesi Muhasebe mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an gundemhaberioku.com'da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı