Sponsorlu Bağlantılar

Fiziksel Sunucu

Fiziksel Sunucu

Fiziksel sunucu, bilgisayar ağlarında, veri merkezlerinde veya işletmelerde bulunan ve donanım kaynaklarını (CPU, RAM, depolama, ağ bağlantıları vb.) barındıran gerçek bir donanım cihazıdır. Bu tip bir sunucu, genellikle tek bir işletim sistemini çalıştırır ve kullanıcılar tarafından paylaşılmaz. Fiziksel sunucular, yazılım ve uygulamaları barındırarak, ağlara hizmet vererek, dosyaları depolayarak veya diğer çeşitli görevleri yerine getirerek organizasyonların bilgi teknolojisi (BT) altyapısının temelini oluşturur.

Fiziksel sunucular, genellikle şu temel özelliklere sahiptir:

Donanım Kaynakları: Kendi donanım kaynaklarına sahip olan bir bilgisayar sistemidir. Bu kaynaklar, işlemci (CPU), bellek (RAM), depolama alanı (hard disk veya SSD), ağ bağlantıları ve diğer çeşitli bileşenleri içerir.

Tek Bir İşletim Sistemi: Genellikle tek bir işletim sistemini çalıştırır. Bu işletim sistemi, sunucunun belirli görevleri yerine getirmesini sağlar. Dedicated ihtiyacınız için bize ulaşabilirsiniz.

Mehtap Ateş

1987 Balıkesir doğumlu. Balıkesir Üniversitesi Muhasebe mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an gundemhaberioku.com'da editörlük hizmeti vermektedir.
Başa dön tuşu