Sample Essay On Why I Want To Go To A School Softball Essay Titles Descriptive Essay About A Grocery Store Beckett Essay Questions And Answers Montaigne Essays Deutsch Pdf Converter Essay On Skin
Ekonomi

Flap’ın SPK başvurusuna onay

Flap Kongre Toplantı Hizmetleri Otomotiv ve Turizm A.Ş’nin kayıtlı sermaye tavanı artırımı ve süre uzatımına ilişkin SPK’ya yaptığı başvuru onaylandı.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklama şöyle:

”Şirketimizin kayıtlı sermaye sistemi içerisinde bulunan mevcut 200.000.000 TL tutarındaki kayıtlı sermaye tavanının 400.000.000 TL’ye yükseltilmesine ve Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-18.1 sayılı kayıtlı sermaye sistemi tebliği uyarınca şirketimizin mevcut kayıtlı sermaye tavanı geçerlilik süresinin de bu kapsamda 2022-2026 yıllarını kapsayacak şekilde güncellenmesine karar verilmiştir. Karar doğrultusunda gerekli izinlerin alınması için Sermaye Piyasası Kurulu’na 30.11.2021 tarihinde başvuruda bulunulmuştur. Esas sözleşmenin ‘Sermaye ve payların nev’i’ başlıklı 6. maddesine ilişkin tadil tasarısı Sermaye Piyasası Kurulu tarafından 12.01.2022 tarih ve E-29833736-110.04.04-15676 sayılı yazısı ile uygun bulunmuştur. Kayıtlı sermaye tavanı artırımı ve esas sözleşme tadil tasarısı, Sermaye Piyasası Kurulu’nun onayladığı haliyle Ticaret Bakanlığı’ndan da gerekli izinler alındıktan sonra ilk genel kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulacaktır.”

Hibya Haber Ajansı

Etiketler
Daha Fazla Göster

Mehtap Ateş

1987 Balıkesir doğumlu. Balıkesir Üniversitesi Muhasebe mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an gundemhaberioku.com'da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı