Sponsorlu Bağlantılar

Hosting Nedir?

Hosting nedir sorusu son dönemlerde Google aramalarında sıklıkla öne çıkmaktadır. Hosting nedir kısaca açıklamak gerekirse web sitelerinin bilgilerinin saklanmakta olduğu özel depo alanlarıdır. Yani bir web sitesinin kurulabilmesi için en başta bir hosting alanı alınması gerekmekte ve bu alana bir domain adıyla kurulmalıdır. Bir nevi özel kurulum alanı olarak bilinmektedir. Nasıl bir ev yapmadan önce bir arsaya ihtiyaç duyuluyorsa; web sitesi kurulabilmesi içinde hosting olmazsa olmaz bir durum oluşturmaktadır.

Hosting nedir alan adı nedir?
Hosting, yukarıda bahsetmiş olduğumuz şekilde olurken alan adı da açmak istediğiniz web sitesine verdiğiniz isim olmaktadır. Web sitenizin ismidir. Web hosting ve alan adı bir araya geldiğinde kullanıcıların erişebileceği bir online adres haline gelmektedir. Web sitesi içerisine eklenen her bir dosya, belge yada resim hosting alanı içerisinde yer tutmaktadır. Bu hosting üzerinde bilgiler kaldığı sürece web sayfanız üzerinde de görünebilmektedir.

Hosting nedir nasıl alınır?
Hosting nedir artık bildiğimize göre hosting nasıl alınır bundan bahsedelim. Bu konuda çok uzun bir zamandır hizmet ermekte olan firmamız aracılığı ile kolayca hosting satın alabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı karşılayabilecek birbirinden farklı paketler, sizler için özel fiyatlar ile paketlere ayrılmış bulunmaktadır. İstediğiniz döneme göre fiyatlar kendi arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Sorunsuz çalışan sunucular ve maksimum hız için sizlerde firmamızdan hosting hizmeti alabilirsiniz.

Kaynak: https://www.veridyen.com

Daha Fazla Göster

Mehtap Ateş

1987 Balıkesir doğumlu. Balıkesir Üniversitesi Muhasebe mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an gundemhaberioku.com'da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı