Sponsorlu Bağlantılar

Kaliteli ve Kusursuz Web Hosting

Web Hosting

Kişi ve organizasyonlara ait bir web sitesinin yayınlanmak istenen içerik ve sayfaların, doküman ve resimlerin kesintisiz bir şekilde internet üzerinden yayınlanması ile internet kullanıcıları tarafından da kolaylıkla erişim sağlayacağı bir sunucuda saklanmasına denilmektedir. Bu hizmetin bir diğer adı barındırma dır.

Web hosting güçlü donanımı ve yazılımı ile web sunucularının birleştirilmesi, verileri saklama, barındırma ve yayınlama işlemleriyle oluşturulan bir yayınlanma hizmeti vermektedir. Bu hazırlanan web sayfaları ile kontrol panelleri üzerinden çeşitli dosya transferi ve yazılımları bu gelişmiş olan web sunucularına yüklenir ve domain tanımlanarak kullanıcılar için yayına hazır hale getirilir. Web hosting sayesinde kurduğunuz siteleri dünyanın her tarafından 7/24 erişim sağlanabilmektedir.

Hostingler kullanım amaçlarına göre normal ve reseller olarak ikiye ayrılmaktadır. Normal web sitesi hosting de bir tane domain eklenebilir iken, bayi tipi barındırma anlamında olan reseller hosting kişide var olan depolama alanı ile bant genişliği kullanılarak daha fazla sayıda web sitesi almasına veya hosting pazarlamasına imkan veren hosting hizmetlerindendir.

 

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

Mehtap Ateş

1987 Balıkesir doğumlu. Balıkesir Üniversitesi Muhasebe mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an gundemhaberioku.com'da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı