Sponsorlu Bağlantılar

Kenet Çatı

Kenet Çatı

Modern ve şık görünümü ile ön plana çıkan kenet çatılar, istenilen ebatlarda göre hazırlanmış metal panellerden oluşmaktadır. Bu paneller özel bir sistem sayesinde birbirine kenetlenerek bir çatı sistemi oluşturulmaktadır. Kenet çatı sistemleri hem kullanış açısından hem de sunduğu artılar açısından inşaat sektöründe epey fazla tercih edilmektedir. Otel, spor salonu, villa, fabrika gibi alanlarda kullanılan kenet yapıların kullanıldığı alanlar çok fazladır. Kenet çelik çatıların bünyelerinde barındırdıkları bir takım özellikler bulunmaktadır.

Kenet Çatıların Sahip Olduğu Özellikler

Çelik konstrüksiyon uygulamasının bireylere sağladığı birçok avantaj söz konusu olmaktadır. Bu avantajlarda taşıdığı özelliklerden kaynaklanmaktadır.

  • Su sızdırmazlık özelliği. Bu özellikle su sızdırma olayları son bulmaktadır.
  • Kenet çatı sistemi hafif bir uygulamadır. Böylelikle çatıda oluşan gereksiz yük ortadan kaldırılmaktadır. Aynı zamanda çatının ömrü uzatılmaktadır.
  • Hafif bir ürün olduğu için montajı da çok rahat bir şekilde yapılmaktadır. Bu da zamandan tasarruf olgusunu ortaya koymaktadır.
  • Sağlamlık özelliği ile kötü hava şartlarından etkilenmemektedir. Paneller birbirine kenetlendikleri için en şiddetli rüzgarda bile sorun yaşanmamaktadır.

Bu özelliklerle rahat bir kullanım imkanı sunan çelik yapılar ayrıca enerjiden tasarruf etmenize de olanak sağlamaktadır. Kenet çatı uygulanan bina yazın serin, kışında sıcak olmaktadır.

Daha Fazla Göster

Mehtap Ateş

1987 Balıkesir doğumlu. Balıkesir Üniversitesi Muhasebe mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an gundemhaberioku.com'da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı