Gündem

Konya’da “Afet İletişimi Forumu” düzenlenecek.

KONYA (İGFA) – Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, RTÜK Üst Kurul Başkanı Ebubekir Şahin, CNN Türk Televizyonu Özel Haberler Şefi Fulya Öztürk, Haber Türk Televizyonu Sunucusu Mehmet Akif Ersoy, Yenişafak Gazetesi İnternet Haber Müdürü Ersin Çelik ve Ensonhaber.com İnternet Haber Sitesinden Gazeteci Taha Hüseyin Karagöz’ün konuşmacı olarak katılacağı forumun Moderatörlüğünü Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Metin Aksoy yürütecek. Konya Büyükşehir Belediyesi Taş Bina Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek program saat 11’00’de başlayacak.

Konu ile ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Konya Bölge Müdürü Taner Taşkıran, afetlerde iletişimin önemine değinerek, “İletişim, afetler sırasında ve sonrasında yaşam kurtarabilmekte, doğru, hızlı ve koordineli iletişim, afet öncesi hazırlık ve afet anındaki müdahalelerin etkinliğini artırmaktadır. Forumun amacı, afet iletişimi alanında en son stratejileri, en iyi uygulamaları ve gelecekteki zorlukları ele almak ve çözümler geliştirmek olacaktır’ dedi.

Mehtap Ateş

1987 Balıkesir doğumlu. Balıkesir Üniversitesi Muhasebe mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an gundemhaberioku.com'da editörlük hizmeti vermektedir.
Başa dön tuşu
canlı casino siteleri Betkom - Tipobet Giriş Sahabet Sahabet
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -