Gündem

Koronavirüs salgınında vaka sayısında düne göre azalma yaşandı

Türkiye’de koronavirüs vaka sayısı düne göre azaldı.

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, 3 Ekim’de 348 bin 462 test yapıldı. Vaka sayısı 27 bin 351 oldu, 194 kişi hayatını kaybederken, 22 bin 004 kişi iyileşti. Ülke genelinde 2. doz aşı yapılma oranı yüzde 72.54 olarak gerçekleşti.

En fazla 2. doz aşılama yapılan 10 il Kırklareli, Muğla, Ordu, Amasya, Eskişehir, Çanakkale, Edirne, Balıkesir, Burdur ve Osmaniye’den oluştu.

En az 2. doz aşılanma oranı ise Şırnak, Ağrı, Bingöl, Siirt, Bitlis, Muş, Mardin, Diyarbakır,Batman ve Şanlıurfa’da kaydedildi.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, açıklamasında, “Aşı konusunda daha hızlı hareket etmeliyiz. Toplum bağışıklığı sağlanana kadar tedbirlere daha büyük bir ciddiyetle uymalıyız. İçinde bulunduğumuz dönemde hastalığın yayılması kolaylaştı. İyi haberler çift doz aşı oranının artmasına, maske ve mesafe kuralına uyulmasına bağlı.” ifadelerine yer verdi.

Hibya Haber Ajansı

Etiketler
Daha Fazla Göster

Mehtap Ateş

1987 Balıkesir doğumlu. Balıkesir Üniversitesi Muhasebe mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an gundemhaberioku.com'da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı