Gündem

Kütahya Pazarla Sofular Göleti’nde çalışmalar sürüyor

Pazaryeri Gündem / BİLECİK (İGFA) – DSİ son yıllarda modern sulama projelerini geliştirerek uygulamaya koymaya devam ediyor.

Kütahya Pazarlar Sofular Göleti ile ilgili bilgi veren DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, ulaşım yolu ve enjeksiyon imalatları, dolusavak, dipsavak, vana odası, mekanik ve betonarme imalatları ile gövde dolgusunun yüzde 80 ve iş kapsamında yapılan Hacılar regülatörünün yüzde 50 oranında tamamlandığını ifade ederek, kalan dolgu, kret düzenlemesi, regülatör ve iletim hattı imalatlarının tamamlanarak işin tamamlanması planlandığını kaydetti.

Temelden yüksekliği 24,5 metre ve su depolama kapasitesi 460 bin metreküp olan göletin tamamlanması ile 2023 birim fiyatları ile dekar başına 7 bin TL gelir artışı ve ülke ekonomisine yıllık 9 milyon 380 bin TL katkı sağlanmasının hedeflendiğini söyledi.

Mehtap Ateş

1987 Balıkesir doğumlu. Balıkesir Üniversitesi Muhasebe mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an gundemhaberioku.com'da editörlük hizmeti vermektedir.
Başa dön tuşu
canlı casino siteleri Betkom - Tipobet Giriş Sahabet Sahabet
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -