Sponsorlu Bağlantılar

Lazer Epilasyon Nedir Nasıl Yapılır?

Lazer Epilasyon Nedir Nasıl Yapılır?

Kişilerin doğumdan ölüme kadar yaşadığı sorunların başında kıl gelmektedir. Kıllar ve istenmeyen tüyler erkek ya da kadın fark etmeksizin hayat boyunca sorun yaratmaktadır. Evde geleneksel yöntemlerle çözüm bulmak yerine bir uzmandan destek almak sorunu kökünden çözmeye yetecektir.

Lazer Epilasyon Nedir Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon dalga boyunda olan lazer ışınlarının kıl köklerine nüfuz ederek tahribe yol açıp tekrar çıkmasını engellemek için üretilmiş bir yöntemdir. Uzmanlar tarafından yapılan lazer epilasyon ile istenmeyen tüyler kalıcı olarak yok edilmektedir. Lazer ışını gönderme yetisi olan bir cihaz yardımı ile yapılan işlem kıl köklerinin zayıflamasına ve bir daha canlanmamasına neden olmaktadır. Lazer epilasyon cilt üzerinden uygulanarak sadece kıl köklerine etki etmekte ve kişiye başka herhangi bir zararı olmamaktadır. Her cilde her kıla ve her yaşa uygun olan yöntemler bulunmaktadır.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Lazer epilasyon uygulamaları İğneli epilasyon, ND Yag lazer ve Alexandrite lazer epilasyon olmak üzere 3 gruba ayrılır. Uzman doktorun lazer epilasyon öncesi yapacak olduğu değerlendirme ile yöntem belirlenir ve bu değerlendirme sayesinde başarı oranı artacaktır. Yöntemlerden biri olan Alexandrite lazer epilasyon açık cilt tiplerinde kullanılan pratik bir yöntemdir. Koyu tenli olan kişilere tavsiye edilmeyip yan etkilerini arttıracaktır. En tehlikesiz ve en etkili lazer epilasyon yöntemi olarak sıklıkla tercih edilir. Diğer bir yöntem ND Yag epilasyondur. Bu yöntemde çok koyu olan cilt tipleri için geliştirilmiştir ve nadir olarak kullanılır. Yöntemlerden sonuncusu olan iğneli epilasyon ise çok uzmanlık gerektiren bir yöntemdir ve günümüz teknolojisi ile pek tercih edilmez. Şişli lazer epilasyon merkezinde uzmanlar tarafından yapılan uygulamalar ile istenmeyen tüylere profesyonel destek ile veda etmek mümkündür.

 

Kaç Seans Uygulama Gerekir

Lazer epilasyonla ışığın enerjinin tam olarak verildiği alanlardaki kıl kökleri zayıflayarak bir sonraki seansta cansız halleri ile karşılaşılır. 2-3 seans sonra kişide gözle görülür bir olumlu etki meydana gelir. Vücut için deneyimler ile 6 seans yeterli olmaktadır. Yüz bölgesi için ise seans sayısı 10 olarak belirlenmiştir. Önemli olan kişinin kıl yapısı ve hormonal bir bozukluğu olup olmamasıdır. Seans sayılarını ve tercih edilecek olan yöntemi belirleyen bu kriterler uzman doktor tarafından değerlendirilip seanslar hakkında hastaya bilgi verilmelidir. Uzmanlar tarafından hasta seanslar öncesi ve sonrası dikkat etmesi gerekenler hakkında bilgilendirilmelidir. Lazer epilasyon 1-2 gün önceden bölgenin jilet ile alınması önerilir ki kıllar seans yapılacağı güne kadar yüzeye sert bir şekilde çıksın ve net görünüm sağlansın. Seans sonrası bölgenin tahriş olmaması için kese ve 48 saat tıraş edilmesi önerilmez. 24 saat sıcak su ile temas bölgeye olmamalıdır. Bölge lazer epilasyon sonrası güneş ışığına maruz kalmamalıdır ve kaldığı takdirde güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır. En etkili sonuçlar almak için Kasım ayında güneşin olmadığı zamanlarda başlamakta fayda vardır. Beşiktaş lazer epilasyon merkezinden destek alabilirsiniz. İstenmeyen tüylere kalıcı çözüm için hizmet vermekte olan merkez sizlere en uygun yöntemi belirleyecektir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon fiyatları kişilere ve yapılacak merkeze göre değişiklik göstermektedir. Kişiye bağlı olarak değişen fiyatlarda kriter bölgenin genişliği ve kıl yapısıyla alakalıdır. İl ve ilçelere göre değişiklik göstermesi ise müşteri potansiyeline kullanılan cihaz ve yöntemlere göre olmaktadır. Lazer epilasyon 2020 fiyatları her dönemde güncellenmekte ve merkezler tarafından müşterilerine duyurulmaktadır.

Daha Fazla Göster

Mehtap Ateş

1987 Balıkesir doğumlu. Balıkesir Üniversitesi Muhasebe mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an gundemhaberioku.com'da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı