Ekonomi

Link Bilgisayar’ın Ar-Ge Merkezi teşvik ve muafiyetleri durduruldu

Link Bilgisayar Sistemleri Yazılımı ve Donanımı Sanayi ve Ticaret A.Ş, Ar-Ge Merkezi belgesi teşvik ve muafiyetleri 3 ay durduruldu.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklama şöyle:

”Şirketimiz 5746 sayılı kanun kapsamında Ar-Ge Merkezi belgesine sahip olduğundan anılan Kanunun Uygulama ve Denetim Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde denetimlere tabi olmaktadır. Bu kapsamda şirketimize ulaşan Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürlüğünün 29.12.2020 tarihli yazısından 2019 yılı faaliyetine ilişkin şirketimiz nezdinde yapılan denetimler kapsamında değerlendirme ve denetim komisyonu tarafından 5746 sayılı kanun kapsamında sağladığımız teşvik ve muafiyetlerin 18.12.2020 tarihinden itibaren 3 ay süre ile durdurulmasına karar alındığı öğrenilmiştir. Verilen süre içinde eksikliklerin giderilmesi ve değerlendirme ve denetim komisyonunun olumlu karar vermesi durumunda, üç aylık sürenin sonundan itibaren şirketimizin söz konusu destek ve teşviklerden yararlanmaya devam etmesi mümkündür. Anılan yazı kapsamında şirketimiz nezdindeki inceleme ve değerlendirme çalışmaları devam etmekte olup, gelişmeler hakkında kamuoyuna ayrıca bilgi verilecektir.”

Hibya Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

Mehtap Ateş

1987 Balıkesir doğumlu. Balıkesir Üniversitesi Muhasebe mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an gundemhaberioku.com'da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı