Sponsorlu Bağlantılar

Medyum Nedir? Neler Yapabilir?

Medyum Nedir? Neler Yapabilir?

Medyum, doğuştan bazı yeteneklere sahip olan ve ruhlar alemi ile insanlar arasında iletişimi sağlayabildiğini iddia eden kişilere denir. İsim olarak ise Latincede bulunan ve aracı anlamına gelen ‘medium’ kelimesi kökenlidir ve Fransızcadan dilimize geçiş yapmıştır. Medyumların, Allah vergisi olan bu yeteneklerinin günümüzün şartlarındaki bilim ve teknoloji ile bile açıklanması mümkün değildir. Ayrıca sonradan medyum olunması gibi bir durum da yoktur.

Medyumların Neleri Bilmesi Mümkündür?

Medyumlar sahip oldukları yetenekler doğrultusunda pek çok konuyu bilebilme özelliğine sahiplerdir. Bu nedenle de insanların merak ettiği konuları öğrenmek için sıkça başvurduğu kişilerdir. Bu insanlar en çok geçmişte yaşanan veya gelecekte yaşanacak olaylara olan merakları nedeniyle medyumlara giderler. Çünkü bunlar, medyumların bilebildikleri arasında en meşhur olarak gösterilenlerdir. Medyumlar ayrıca bir olayın altında yatan gerçek sebebi, faili bulunamamış bir suçun suçlusunu ve kayıp eşyaların yerlerini de bilebilme yeteneklerini bulundururlar.

Medyumların Hangi Yetileri Vardır?

Medyumların bilinen en yaygın yetisi duru görü adı verilen ve olayların iç yüzlerini görmelerini sağlayan yetileridir. Ayrıca bu yeti sayesinde geçmiş ve gelecek olaylar hakkında da daha çok bilgi sahibi olunmasını ve gerektiği takdirde önlemler alınmasını sağlayabilirler. Bir diğer yetileri ise etkisi altında olunan kötü büyüleri tespit edebilmeleridir. Bu tespiti yapabilmeleri ile beraber büyü bozma işlemini de gerçekleştirebilirler. Bunun yanında bir kişinin doğum saatine ve o saatteki yıldızların konumuna göre o kişinin yaşamı ile ilgili çıkarımlarda bulunma yetileri de mevcuttur. Medyumlar ayrıca kötü niyet barındırmaması halinde vefk yapma yetisine de sahiplerdir.

Medyumlara Olan Güven

Günümüzde insanları maddi ve manevi açıdan dolandıran dolandırıcılar, kendilerini medyum olarak tanıtarak da bunu gerçekleştirebiliyorlar. Bundan dolayı da insanların medyumlara karşı olan güveninde düşüş gerçekleşiyor. Bir medyuma güvenmenin nasıl olacağı ile ilgili oluşan soru işaretleri de tartışma konusu oluyor. Öncelikle belirtmek gerekir ki medyumluk için bir eğitim tamamladığını belirten kişilere kesinlikle inanılmamalıdır. Çünkü medyumluğa özel bir kitap veya okul bulunmaz. Bunun yanı bir medyumun gerçekliğini tespit etmek ancak onun söylemlerine ve uygulamalarına göre mümkündür. Yetenekleri doğrultusunda bir medyum güvenilir olduğunu size kanıtlayacaktır.

Medyumluk Belirtileri

Çocukluktan itibaren bulunan ve Allah vergisi olan medyumluk yetenekleri ancak bazı belirtiler ile anlaşılabilir. Bunun da en önemlisi güçlü bir sezgiye sahip olunmasıdır. Bunun yanı sıra medyum olan bir kişinin ruhlar ile korku duymadan iletişime geçmesi ve onlar tarafından sorularının cevaplanması beklenir.

Medyumluk hakkında merak ettiğiniz her şeye web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Mehtap Ateş

1987 Balıkesir doğumlu. Balıkesir Üniversitesi Muhasebe mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an gundemhaberioku.com'da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı