Gündem

Müge Akyamaç

Müge Akyamaç

Sinema ve tiyatro oyuncusu Müge Akyamaç, 25 Haziran 1963 İstanbul doğumludur. Yengeç burcu olan oyuncu, Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Yönetimi Bölümü mezunudur.

Bay Alkolü Takdimimdir dizisinde; Engin Cezzar, Nur Sürer, Aydan Şener gibi isimlerle rol almıştır. 1982 yılında Tuncay Öznel ve Halit Akçatepe Tiyatrosu’na başlamış ve 1984 yılında Çevre Tiyatrosu’nda bir sezon boyunca rol almıştır.

Nisa Serezli ve Tolga Aşkıner Tiyatrosu’na katılan Müge Akyamaç, 6 yıl burada görev aldıktan sonra 1992 yılında İstanbul Büyükşehir Tiyatrosu’na katıldı. 2004-2005 senesinde sahne direktörlüğü görevini üstlendi. Poyraz Karayel, Rüzgârın Kalbi, Ağır Roman Yeni Dünya, Bizim Mahalle, Çiçekler Açmak İster film ve dizilerinden bazılarıdır. İhtiras Tramvayı ile 2006 yılında Sadri Alışık Ödülleri içinde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü almıştır.

Müge Anlı

Televizyon sunucusu ve gazeteci olan Müge Anlı, 19 Aralık 1973 İstanbul doğumludur. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Müge anlı, Kadir Has Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde hukuk üzerine yüksek lisansını tamamladı.

Haber365 sitesinin hazırladığı bilgilere göre, 2008 yılında eşi gazeteci eşi Burhan Akdağ’dan ayrılan Müge Anlı’nın bu evlilikten bir kızı var. Televizyon sunuculuğuna bir magazin programıyla başlayan Müge Anlı, Şenay Düdek’le Kanal D’de Dobra Dobra programını yaptı. Aynı programa daha sonra Fox TV’de Pakize Suda ile devam etti.

Magazin haberlerini bırakarak tam sunuculuk işine ATV ekranlarında yayınlanan Tatlı Sert programıyla başlayan Müge Anlı, yakınlarını kaybeden kişilerin kayıplarını aradığı bir program sunmaya başladı. Faili meçhul cinayetleri aydınlatmada başarılı oldu.

Müge Boz

13 Nisan 1984 İstanbul doğumlu olan Müge Boz, Yugoslav göçmeni bir anne ve Egeli bir babanın kızıdır. Bir kız kardeşi bulunan Müge Boz’un çocukluğu İstanbul’da geçmiş, babasının işi dolayısıyla İzmir Karşıyaka’ya taşınmak zorunda kalmıştır.

İzmir Atatürk Lisesi’ni bitiren Müge Boz, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sinema TV ve Halkla İlişkiler okudu. 7 yaşında baleye başlamış, 11 sene bale ve 4 sene piyano eğitiminin ardından; yüzme, voleybol, tenis, paten, yoga, motosiklet gibi sporlarla da ilgilendi.

Melekler Korusun, Toprağın Çocukları, Şüphe, Karakol Herkes Adalet İster, Leyla ile Mecnun, Bir Hikayem Var, Karaoğlan, Yalan Dünya, Aşk Emek İster, Bu İşte Bir Yalnızlık Var, Gurbette Aşk, Arka Sokaklar gibi film ve dizilerde rol alan Müge Boz hakkında daha detaylı bilgi için https://www.haber365.com.tr/videolari/muge-boz linkinden giriş yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Mehtap Ateş

1987 Balıkesir doğumlu. Balıkesir Üniversitesi Muhasebe mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an gundemhaberioku.com'da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı