Ekonomi

Net Holding’ten sermaye artırımına iştirak

Net Holding A.Ş, grup şirketi Merit Turizm Yatırım ve İşletme A.Ş’nin sermaye artırımına iştirakine ilişkin bildirim yaptı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada şunlar aktarıldı:

”Bilindiği üzere grup şirketlerimizden Merit Turizm Yatırım ve İşletme A.Ş’nin (Merit Turizm) 200.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içinde 2.550.000 TL tutarındaki çıkarılmış sermayesinin 25.500.000 TL nakden artırılmak suretiyle 28.050.000 TL’ye yükseltilmesine karar verilmiştir. Yönetim kurulunun 28.04.2021 tarihinde yaptığı ve özel durum açıklaması ile kamuya duyurduğumuz kararları gereğince Merit Turizm’in sermaye artırımında sahip olduğumuz hem A Grubu hem de B Grubu paylarımıza ilişkin yeni pay alma haklarımızın tamamı kullanılmıştır. Bu defa şirketimiz, Merit Turizm tarafından yeni pay alma haklarının kullanılmasından sonra kalan B Grubu paylardan, Borsa İstanbul A.Ş Birincil Piyasadan 5.364.406,34 TL nominal değerli payları satın alarak taahhüdünü yerine getirmiştir. Bu işlemler sonucunda Merit Turizm’de yüzde 50,61 olan pay sahipliği oranımız yüzde 70,53’e yükselmiştir.”

Hibya Haber Ajansı

Etiketler
Daha Fazla Göster

Mehtap Ateş

1987 Balıkesir doğumlu. Balıkesir Üniversitesi Muhasebe mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an gundemhaberioku.com'da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı