Sağlık

Okula dönüşte maskenin yol açtığı sivilce sorununu kafanıza takmayın

Mart ayı itibarıyla başlatılan yeni normalleşme döneminde okullar da risk haritası ve vaka sayısına göre yüz yüze eğitime geçti. Ancak belirli kurallar çerçevesinde: Maske, mesafe ve hijyen… Bu dönemde dışarıda geçirdiğimiz zaman arttıkça maske kullanımımız da uzuyor ama uzun süre maske kullanmak da  cildin matlaşmasına ve akne gibi belirgin problemlere sebep olabiliyor. Bu dönemde antibakteriyel özelliğe sahip Sebamed Clear Face Temizleme Köpüğü ile cildinizi derinlemesine temizleyip arındırırken, Sebamed Clear Face Bakım Jeli ile yağlandırmadan nemlendirebilirsiniz.

 

Uzun süredir ayrı kaldığımız, özlediğimiz sıralara kavuştuk. Ancak pandemi nedeniyle toplumsal alanlarda maske takma zorunluluğumuz devam ediyor, uzun süre de devam edeceğe benziyor. Pandemi sürecinde en önemli koruyucu unsurlardan biri olan maske, gün içerisinde cildimizi havasız bırakarak, cildimizin kurumasına veya tam aksine yağlanmasına yol açabiliyor, bu da akne gibi sorunlarla karşılaşmamıza neden olabiliyor.  Bu hassas süreçte cildimizi doğru bir şekilde dezenfekte etmek ve temizlemek büyük önem taşıyor.

 

Uzmanlar maskenin de etkisiyle yüzde oluşacak terleme sorunlarının cildin hava almasına engel olduğunu belirtiyor. Gözenekler tıkandığında ise akne ve kızarıklık gibi en bilindik cilt problemleri meydana gelebiliyor. Etkinliği klinik ve dermatolojik olarak kanıtlanan Sebamed Clear Face Serisi sivilce, siyah nokta ve cilt pürüzlerine karşı savaşırken, pH 5.5 ile cildin doğal koruyucu tabakasını da sağlıklı tutuyor.

 

5 dakikada “0” bakteri!

Sebamed Clear Face Temizleme Köpüğü, anti bakteriyel özelliği sayesinde kullanım esnasında ciltte 5 dakika bekletildiğinde bakteri sayısını 100.000’den 0’a düşürüyor. Hindistan cevizinden elde edilen patentli içeriği Montaline C40 sayesinde de yeni sivilcelerin ve siyah noktaların oluşumuna yol açabilecek zararlı dış etkenlere karşı cildi koruyor. Akne karşıtı Sebamed Clear Face Bakım Jeli ise formülündeki doğal nemlendirici olan Hyalüronik asit ve Aloe Barbadensis sayesinde cildin nem dengesini sağlıyor.

 Etkinliği klinik çalışmalarla kanıtlanan Sebamed Clear Face Serisi için 2015 yılında Almanya Lübeck Üniversitesi Dermataloji Laboratuvarları’nda ortalama yaşı 23 olan akne, sivilce problemlerine sahip katılımcılarla yapılan test sonuçları, hem dermatolog hem de test katılımcılarının %91’inin ürün sonuçlarından memnuniyet duyduğunu ortaya koyuyor. 

Hibya Haber Ajansı

Etiketler
Daha Fazla Göster

Mehtap Ateş

1987 Balıkesir doğumlu. Balıkesir Üniversitesi Muhasebe mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an gundemhaberioku.com'da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı