Sponsorlu Bağlantılar

Saç Ekiminin de Kullanılan Teknikler

Saç Ekiminin de Kullanılan Teknikler

Saç ekimi konusunda gelişen teknoloji bu alanda da hızla çeşitliliği arttırmıştır.  Başlangıçta FUT tekniği olarak kullanılan saç ekim tekniği daha sonra FUE  yöntemine yerini bırakmıştır.  Ardından DHI tekniği ile biraz daha geliştirilmiş robotik ve Hiberbalik yöntemdir.  En son eklenen yöntemle çok daha hızlı iyileşme sürecini kısaltacak teknikler ilave edilmiştir.  Saç ekimi fiyatları uygulanacak tekniğe göre de farklılıklar göstermektedir. En son gelinen aşamada ise hem teknik olarak hem de hastanın kısa sürede iyileşmesi açısından hiperbarik saç ekimi tekniği kullanılmaktadır.  Hiperbarik saç ekimi işlemi gerçekleştikten sonra iyileşme süreci çok hızlıdır.  Aynı zamanda bu yöntem saç köklerini güçlendiren bir tedavi yöntemini de içinde barındırmaktadır. Saç ekimi fiyatları seçilen teknik ve konfora göre değişiklik göstermektedir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekim tekniği olarak bakıldığında 5 farklı saç ekim tekniği bulunmaktadır.  Bunlardan FUT tekniği ilk çıkan ve uygulanmaya başlayan tekniktir. FUT tekniğinde saç folikülleri donör bölgeden toplu olarak alınıp parçalara bölünerek her bir kök seyrek olan bölgeye dikilerek işlem tamamlanmaktaydı. Saç ekimi fiyatları bu teknik kullanılması durumunda daha maliyetlidir.  Ancak daha sonra çıkan yöntemle bu işlem daha hızlanmış ve yine ense bölgesindeki donör bölgeden greftler tek tek toplanarak seyrek olan bölgeye ekilmektedir.  Bu yöntemde FUT tekniğindeki gibi kesi ve dikiş bulunmaz.  Dolayısıyla hastanın iyileşme süreci daha da hızlıdır. DHI tekniğinde yine kesi ve dikiş bulunmaz.  Bugün günümüzde en fazla kullanılan ve tercih edilen yöntemdir.  Hiperbarik ve robotik saç ekiminde ise çok kısa sürede çok sayıda saç kökü çıkartılarak ekim işlemi gerçekleştirilir. Hastanın konforu diğerlerine göre daha üst düzeydedir. Saç ekimi fiyatları bu durumda daha farklıdır. Ayrıca diğer yöntemlerde birkaç günde tamamlanan saç ekim işlemi robotik ve hiperbarik saç ekiminde bir günde tamamlanmaktadır.  Ayrıca iyileşme süreci diğerlerine göre daha hızlıdır.

Saç Ekimi Operasyonu Kimlere Uygulanır?

Saç ekimi işlemi 18 yaşını doldurmuş cinsiyet farkı gözetilmeden her kişiye uygulanabilen işlemdir.  Ancak her saç dökülmesi yaşayan kişiye saç ekimi yapılmaz.  Bunun için öncelikle iyi bir merkezde bu konuda deneyimli ve tecrübeli uzman bir hekim önerisiyle saç ekim işleminin gerçekleştirilmesi sağlıklı olur.  Doktorun ilk muayenesi çok önemlidir.  Donör bölgenin kontrol edilmesi, ekim işleminin gerçekleştirilmesi sonucunda başarı oranının ne kadar olacağı gibi hekimin bu konudaki görüşü çok önemlidir.  Saç ekimi yaptırmaya karar veren hastaların hem saç ekimi fiyatları konusunda hem de uzman bir hekim ile bu konuyu görüşerek karar vermeleri önerilir.

Saç Ekimi Sonrası Ağrı Olur Mu?

Saç ekimi sonrasında belli oranda baş ağrısı görülür.  Bunun da sebebi son derece açıktır.  Kafada çalışılan bir işlem olması açısından ve kafa derisindeki köklerin çıkarılması, köklerin ekilmesi sonrasında elbette belli oranda bir baş ağrısı görünür.  Ancak bu baş ağrısı beklenen normal durumlardan biridir.  Ağrı olması durumunda hekimin reçete ettiği ağrı kesiciler kullanılarak bu süreç atlatılır.  Yaklaşık ilk 1 hafta sonra ağrı ve acı yavaş yavaş geçer.  Hastayı zor durumda bırakacak şiddetli ağrılar yaşanmaz.

Saç Ekimi Sonuçları

Saç ekimi sonuçlarını belirleyen belli kriterler vardır.  Bunun en önemlisi saç ekim işlemi yapan hekimin bu konuda deneyimli ve tecrübeli olmasıdır.  Bu durumda saç ekimi fiyatları ikinci planda düşünülmesi gereken konulardır. Öncelikle saç ektirmeye karar verirken bu konuda referans alacağınız merkezleri tercih etmeniz gerekir.  Aynı zamanda bu işlemi yapacak olan hekim bu noktada çok önemlidir.  Saç ekimi işleminin yapılacağı koşullar ve hekimin tecrübesi saç ekimi işleminin sonuçlarını her zaman başarılı kılar.  Saç ekimi önemli işlemlerden biridir.  Hata yapma şansı yoktur.  Yapılan herhangi bir hatanın geri dönüşü de yoktur.  O nedenle bu konuda en doğru kararı vermek önemlidir.

Saç Ekimi ve Fiyatları 2020

Saç ekimi fiyatları her yıl güncellenmektedir.  Saç ekimi fiyatlarını değiştiren konular vardır.  Bunlar hastanın saç dökülme oranının ne kadar olduğu, hangi yöntemin kullanılacağı,  nerede ve hangi hekimin yapacağı,  hekimin tecrübesi saç ekimi fiyatlarını değiştiren faktörlerdir.  Bu konuda en sağlıklı çözüm hekimle karşılıklı konuşarak saç ekimi ve saç ekimi fiyatları konusunda bilgi almakta fayda vardır.

https://www.smilehairclinic.com/ detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Daha Fazla Göster

Mehtap Ateş

1987 Balıkesir doğumlu. Balıkesir Üniversitesi Muhasebe mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an gundemhaberioku.com'da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı