Gündem

Siirt Pervari Karakovan Balı

Tamamen doğal yöntemler ile üretilen ve bizlerin sofrasında yer alan Siirt Pervari Karakovan balı diğer ballara göre petek eklenmeyen bir baldır. Arılar, daimi olarak çalışırlar ve petek eklenmediği için arıların kendi oluşturmuş olduğu petekler ve bal mumlarından yararlanılır. Yani bu durumda bu tür bir bal tamamen doğal olmuş oluyor ve sağlık açısından bizlere büyük fayda sağlıyor.

Siirt Karakovan Balı Nasıl Tüketilmeli?

Diğer ballara göre Karakovan balını tüketmeniz için gereken çok özel bir yöntem bulunmuyor. Aksine Karakovan balını direk aç karnına veya tok karnına midenize alabilirsiniz veya diğer bir deyiş ile tüketebilirsiniz. Fakat hasta insanların dikkat etmesi gereken bazı durumlar söz konusudur. Bu durumlar ise şu şekildedir;

Eğer bir hasta bu balı sıcak su ile birlikte tüketirse 10 dakika içerisinde, eğer soğuk su ile tüketilir ise 20 dakika içerisine kana karışmış olur.

Aynı zamanda eğer soğuk ile bu balı tüketirseniz ishal durumunuzu azaltmış olursunuz yani bu balı tüketen hastalar ishal gibi sorunlarla karşılaşmazlar.

Eğer çok fazla tüketirseniz ve bu tüketimi sıcak su ile yaparsanız midenizde bir takım sorunlar oluşabilir. O sorunlardan bir tanesi de ishal durumudur. Aşırı şekilde ishal durumu oluşmaması için mutlaka yeteri ve dengeli bir şekilde tüketiniz.

Karakovan Balı Faydaları

Bu balı satın alırken dikkat etmeniz gereken ilk özellik sahte olup olmadığıdır. Sahte bir Siirt Karakovan balı satın almadığınız sürece bu bal size fazlası ile şifa kaynağı olacaktır. İçerisinde bol miktarda demir, fosfor ve kalsiyum bulunmaktadır. Çocukların ve yetişkinlerin gelişiminde etkili olan kalsiyum, demir ve fosfor büyük etkide gelişimlerine destek sağlayacaktır. Şeker neredeyse bu bal içerisinde yok denecek kadar azdır. Amino asit bakımından da büyük bir zenginliğe sahiptir.

https://otagyoresel.com/siirt-pervari-karakovan-bali/

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı