Ekonomi

Turkcell’den 1.1 milyar net kar

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş, 2021 yılı ilk çeyreğinde 1.1 milyar net kar elde etti.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş Genel Müdürü Murat Erkan şunları kaydetti:

”Müşteri odaklı yaklaşımımızla yıla güçlü başladık. Yılın ilk çeyreğine güçlü bir başlangıç yaparak bu dönemi hedeflerimizle örtüşen güçlü operasyonel ve finansal sonuçlarla noktaladık. İşimizi COVID-19 salgınının zorlu koşullarına rağmen başarıyla yönettiğimiz bu dönemde, ‘Önce müşterim’ odağımız ile müşterilerimize değer tekliflerimizi zenginleştirdik, stratejik odak alanlarıyla çeşitlenen iş modelimizle güçlü büyüyerek başarılı sonuçlar elde ettik. Konsolide gelirlerimiz yıllık bazda %17,5 artışla 7,8 milyar TL’ye ulaştı. FAVÖK %17,7 artışla 3,3 milyar TL olurken, FAVÖK marjı %42,2 olarak gerçekleşti. Güçlenen büyümeyi yıllık bazda %26,6 büyüyen Turkcell Uluslararası işimiz de destekledi. Net kar %26,6 artarak 1,1 milyar TL oldu. Hedeflerimiz doğrultusunda gerçekleşen bu sonuçlar, pandemiyle süregelen zorlu koşullara rağmen 2021 yılı için verdiğimiz hedeflere ulaşacağımıza olan inancımızı ve güvenimizi güçlendirdi.”
 

Hibya Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

Mehtap Ateş

1987 Balıkesir doğumlu. Balıkesir Üniversitesi Muhasebe mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an gundemhaberioku.com'da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı