Gündem

Türkiye varlıklarında pozitif ayrışma

Hisse piyasalarından çelişkili mesajlar geliyor. Ekonominin açılmasına duyarlı havacılık, oteller, enerji, otomotiv gerilerken, endüstri, temel malzemeler, demir-çelik, tahvil benzeri hisseler yükseliyor.

Çin hisselerindeki sert satışın etkisi altındaki gelişmekte olan Asya borsaları %1’in üzerinde kayıpla güne başlıyor. Ekonomideki yavaşlama işaretleri nedeniyle Çin’in munzam karşılık oranlarını düşürmesi bekleniyor.

Türkiye varlıkları gelişmekte olan ülkelere göre daha dirençli seyrediyor. Türk lirası doların yükselişine rağmen gücünü koruyor. MSCI Türkiye gelişmekte olan piyasalardan pozitif ayrışıyor. Yapı Kredi, Garanti, Petkim, Tav, Kardemir endekse göre daha güçlü seyrediyor.

ABD ve Avrupa vadelileri Borsa İstanbul’da hafif pozitif bir açılışa işaret ediyor. Türk lirasının pozitif ayrışması endeksi destekliyor. Endeks için destek ve direnç olarak 1.375 ve 1.400 seviyeleri öne çıkıyor. Endeksin 1.400 seviyesini geçmesi durumunda ilgi artabilir.
Teknik bültende Kardemir, Tav, Migros’u öne çıkartıyoruz.

Kaynak İş Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

Mehtap Ateş

1987 Balıkesir doğumlu. Balıkesir Üniversitesi Muhasebe mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an gundemhaberioku.com'da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı