Ekonomi

XRP’den Likidite Rekoru! Peki Bu Ripple Piyasası İçin Ne Anlama Geliyor?

Ripple (XRP) fiyatı, son zamanlarda stabil bir seyir izlerken, Meksika Pezosu (XRP/MXN) ile eşleştirilmiş XRP’nin likidite endeksi yeni bir rekor kırdı. Peki bu XRP piyasası için ne anlam ifade ediyor?

Ripple (XRP)’ın  likidite endeksi yeni bir rekor kırdı

Meksika Pezosu (XRP/MXN) ile eşleştirilmiş XRP‘nin likidite endeksi, Meksika’nın en büyük kripto borsası Bitso’da yeni bir rekor kırdı. Piyasadaki likidite, dijital bir varlığın fiyatının istikrarını etkilemeden nakit paraya nasıl dönüştürülebileceğini veya diğer kripto para birimleri için nasıl değiştirilebileceğini ifade eder. Yüksek likidite uzmanlara göre, istikrarlı bir piyasayı gösterir.

Likidite Endeksi Botuna göre, Bitso’daki XRP/MXN likidite endeksi son dört gündür istikrarlı bir şekilde artıyor. 27 Mayıs’ta 32.962.643’ten 28 Mayıs’ta 35.168.346’ya ve 30 Mayıs’ta 36.795.339’a yükseldi. Son verilerle Ripple, önceki 36.023.811 rekorunu geçti. Bitso, ABD dolarını XRP’ye dönüştürmek için Ripple’ın İsteğe Bağlı Likidite (ODL) hizmetini kullanıyor.

Bitso: Ripple ile ortaklıkla transfer hacimlerinde artış yaşadık!

Kripto borsası artık ABD’den Meksika’ya tüm havalelerin %2,5’ini işliyor. Firmanın finans başkanı Bárbara González Briseño’ya göre, Bitso daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için Ripple ile ortaklık kurmasından bu yana transfer hacimlerinde bir artış gördü.

Daha Fazla Göster

Mehtap Ateş

1987 Balıkesir doğumlu. Balıkesir Üniversitesi Muhasebe mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an gundemhaberioku.com'da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı