Free Gcse English Essay Questions Haroun And The Sea Of Stories Theme Essay Rubric Melina Laboucan Massimo Photo Essay Example Essay On The Welfare State Concept Of Ahsoka Tano Environmental Issues Photo Essay
Sponsorlu Bağlantılar

Yamaç Paraşütü

Yamaç Paraşütü

Yamaç Paraşütü: İngilizce – yamaç paraşütü, Fransızca -Parapente, Almanca – Gleitschirm olarak adlandırılır. Yamaç paraşütü, yüksek, eğimli bir tepeden koşarak havalanmaya dayalı bir spordur. Eğimli ve yüksek bir yokuşta açılan paraşüt, pilot koşmaya başladığında hava ile doluyor ve pilotla birlikte havalanıyor.

Uçuş süreleri, kullanılan ekipmanın performansına ve pilotun tecrübesine bağlı olarak saatte kilometrelerce sürebilmektedir. Tek kişilik olabileceği gibi çift (tandem) kanat da olabilir. Bu sporu yaparken kullanacağımız alete yamaç paraşütü denir. Yamaç paraşütünün kumaş kısmına kanopi, kanat veya kubbe denir.

Daha Fazla Göster

Mehtap Ateş

1987 Balıkesir doğumlu. Balıkesir Üniversitesi Muhasebe mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an gundemhaberioku.com'da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı